Gminna Biblioteka Publiczna

w Stryszawie

Gminna Biblioteka Publiczna w Stryszawie
Biblioteka to miejsce gdzie nowe technologie wyznaczają nowe zadania, dlatego dzięki naszej ofercie ułatwimy Ci:
  • korzystanie z komputerów bez konieczności ich kupowania,
  • bezpłatny dostęp do Internetu o szybkości 4 Mb/s,
  • możliwość skorzystania z bezprzewodowej sieci WiFi,
  • możliwość skorzystania z multimediów, pakietu Microsoft Office Word 2010
  • sposobność wykonania wydruku komputerowego, ksero.

Najnowsze pozycje w naszej bibliotece


Chcąc dowiedzieć się o nowościach w naszej bibliotece wejdź do Katalog on-line - NowościCórki Nipponu nie płaczą

„Bushido i chrześcijaństwo – japońska dzielność i chrześcijańska wierność.
Czy jest możliwa miłość, gdy tylko ona łączy, a wszystko inne dzieli? Czy można pokochać Nippon miłością oczyszczoną przez cierpienie?

Intrygująca opowieść o miłości między młodym Amerykaninem a japońską studentką. Akcja toczy się w Kraju Kwitnącej Wiśni w burzliwych latach powojennych. Różnice religijne, kulturowe oraz polityczne Zachodu i Dalekiego Wschodu rzutują na losy bohaterów i zaskakują nieoczekiwanymi rozwiązaniami.”Chciałam być wolna

"Hulya ma 17 lat, kiedy wbrew jej woli ma zostać w Turcji wydana za mąż. Dzięki podstępowi udaje jej się uciec do Niemiec, gdzie się urodziła i dorastała. Gdy jej młodszej siostrze ten sam los, postanawia uprowadzić Esme. Nie może liczyć na pomoc z żadnej strony, zostaje jej tylko jedna droga, która może ją zaprowadzić bezpośrednio do więzienia.”
Niepokorna oblubienica

„Miles Cavanagh zostaje kuratorem pięknej dziedziczki o silnym charakterze, Felicity i ma nim być do chwili uzyskania przez nią pełnoletności.
Początkowa obojętność Cavanagha niepostrzeżenie przekształca się w silne uczucie i chęć powstrzymania dziewczyny przed zamiarem poślubienia cynicznego wdowca i łowcy posagów, niejakiego Dunsmore'a.
Felicity twierdzi, że musi to zrobić dla dziecka tego mężczyzny, by je ustrzec przed jego bezwzględnością..”


Czas nadziei

„Zainspirowana faktami, wciągająca i sprawnie napisana powieść obyczajowa, której bohaterką jest lekarka-pediatra z jednej z warszawskich przychodni.
Jej życie upłynęło na samotnym opiekowaniu się chorą matką i pracy zawodowej. Nie spełniło się jej pragnienie założenia własnej rodziny.
Wszystko nieoczekiwanie się jednak zmienia w chwili, gdy dowiedziawszy się o nieuleczalnej chorobie, pani doktor decyduje się na spełnienie największego (i ostatniego) marzenia; jedzie na wycieczkę do Rzymu. Ta decyzja nieoczekiwanie nadaje reszcie jej życia pełnię, sens i spełnienie.”


Szyfr Blackstone`a

“Anglia, rok 1795. Młodziutka i nadzwyczaj urodziwa Mary Finch otrzymuje zaproszenie od bogatego stryja,którego nigdy nie poznała i rusza do położonego na wybrzeżu Suffolku. To szansa na naprawę kulejących od lat stosunków rodzinnych. Niespodziewanie ekscytująca przygoda zamienia się w walkę nie tylko o honor rodziny, ale własne życie. Spotkany po drodze umierający mężczyzna przekazuje jej zegarek z inicjałami stryja i niezrozumiałe dla niej ostrzeżenie, wciągając dziewczynę w niebezpieczną intrygę szpiegowską. Mary odnajduje zaszyfrowane dokumenty.
Kluczem do ich odczytania okaże się Kodeks Prawny Williama Blackstone’a.”


Zaginiony symbol

„Zaginiony symbol to mistrzowsko skonstruowany thriller przesiąknięty historią, zagubiony w labiryncie symboli i enigma tycznych kodów.
Pełen zagadek i trzymających w napięciu zwrotów akcji.”
Górska tajemnica

„Agent FBI, Jack Crowne leci rządowym samolotem nad Appalachami.
Na pokładzie ma ważnego pasażera: znanego psychiatrę, doktora Timothy MacLeana. Celem ich podróży jest miasto Waszyngton.
W czasie lotu samolot ulega wypadkowi, cudem ocaleni Jack Crowne i doktor Timothy trafiają do kliniki w Parlow. Jakie tajemnice skrywa jedyny świadek katastrofy Rachael Abbot? Kim okażą się wrogowie doktora Timothy MacLeana?”


Carrie

„Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków. Matka - religijna fanatyczka - za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie się jednak buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy tam pada ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło…”


Droga cienia

„Zabijanie stanowi dla Durzo Blinta sztukę, a w tym mieście jest on największym artystą. Merkuriusz żyje z dnia na dzień, walcząc o przetrwanie. Jako szczur z ulicy wychował się w slumsach i nauczył szybko oceniać ludzi. I podejmować ryzyko…. Pierwsza część trylogii zatytułowanej Anioł Nocy”


Południowe upojenia

„Splatające się historie dwóch rodów zamieszkujących piękne miasto Charleston, jedno z najokrutniej i najdłużej atakowanych, a miasto. Atakujący byli ludźmi innych zasad, innej kultury, innych przekonań. Chcieli to wszystko narzucić Konfederacji. Odzyskanie pełnej wolności przez Charleston trwało wiele lat. I choć lata te zmieniły wygląd Południa, mieszkańców nie zdołały zmienić. Dzięki tej książce poznajemy ludźmi, dla których honor i zasady były tym, co liczyło się najbardziej.”


Pokonałam raka

„Autentyczna historia pewnej Amerykanki, której po latach uciążliwej
i dramatycznej walki z rakiem udaje się wreszcie pokonać chorobę. Kiedy zawodzą konwencjonalne i wyniszczające organizm metody leczenia, niespodziewany sukces przynosi zwrot ku makrobiotyce. Autorka opowiada o chwilach zwątpienia i nadziei pojawiającej się z każdą kolejną terapią. Jej relacja może nieść pocieszenie ludziom zmagającym się z chorobą nowotworową.”


Domek na plaży

„Domek na plaży to niezwykle przenikliwa opowieść o przyjaźni, miłości i tych niby nic nieznaczących momentach, które potrafią zmienić całe nasze życie. Zamieszkała na wyspie Nantucket 65-letnia Nan Powell, wdowa od wielu lat, z powodu trudnej sytuacji finansowej zmuszona jest przerobić własny dom na hotelik z pokojami na wynajem. Z chwilą otwarcia domek na plaży zaczyna tętnić życiem jak przed laty, gdy po raz pierwszy przyjechała tam Nan, mająca wyjść za Everetta, który następnie jako jej mąż - zadłużony po uszy - zniknął w falach oceanu.”


Zapomniany żołnierz

„Pamiętnik napisany przez Guya Sajera, który jako kilkunastoletni szeregowiec jesienią 1942 roku wyruszył w szeregach Wehrmachtu na front wschodni. Początkowo służył w jednostce transportowej, później zgłosił się na ochotnika do elitarnej dywizji Gross Deutschland. Jest to relacja szczególna, o niezwykłej wartości historycznej, będąca wstrząsającym dokumentem osobistym.”


Wiosna 1941

„Stara Afganka wypędza ze swojego ogrodu siedemnastoletnią Żydówkę i jej kochanka, by wkrótce dowiedzieć się, że dziewczyna zostaje rozstrzelana. Więźniowie z celi śmierci w porozumieniu z niemieckim strażnikiem robią nowo przybyłemu skazańcowi makabryczny żart. Esesmani wieszają psa, który nie chce wskazać im kryjówki swoich właścicieli.”


Karski. Raporty tajnego emisariusza

„Bohater tej książki urodził się jako Jan Kozielewski, ale do historii przeszedł jako Karski. We wspomnieniach tych, którzy go znali, najczęściej był "Witoldem", choć miał dokumenty na nazwiska Kanicki, Kucharski, Piasecki i wiele innych.
Wydostał się z sowieckiego obozu dla jeńców i z niemieckiego pociągu jadącego również do obozu, uciekł gestapowcom ze szpitala w Nowym Sączu.”


Podwyższone stężenie cholesterolu

„Niniejszy poradnik informuje w przystępny sposób o przyczynach i pokazuje możliwe objawy choroby. Poza tym dostarcza obszernych informacji na temat różnych metod leczenia, podaje wiele potrzebnych wskazówek, w jaki sposób za pomocą zrównoważonego odżywiania i dostatecznej aktywności fizycznej zapobiegać i przeciwdziałać istniejącym dolegliwościom.”


Zioła z apteki natury

„Wszystko o ziołach i ich zastosowaniu w medycynie naturalnej, kosmetyce, kuchni i do dekoracji-niezastąpiona pomoc dla każdej Pani Domu.”


Fryderyk Chopin

„Fryderyk Chopin to najwybitniejszy polski kompozytor, pianista, współtwórca europejskiego romantyzmu. W tym roku cała Polska uroczyście obchodzi dwusetną rocznicę urodzin wielkiego artysty. Sama data urodzin Fryderyka Chopina nie jest jednoznaczna – jak napisał Piotr Mysłakowski (wybitny znawca życia i twórczości Chopina) we wstepie do naszego albumu: Żelazowa Wola, mały folwark pod Sochaczewem, własność hrabiny Ludwiki z Fengerów Skarbkowej.”Oddział dla dzieci i młodzieży

Laura i tajemnica Aventerry

„Pierwszy tom bestsellerowej serii o przygodach Laury Leander, którą pokochali czytelnicy w 20 krajach. Bohaterką jest Laura Leander – na pozór normalna nastolatka, która ma masę problemów: jej ojciec znika bez śladu, macocha ma ciągle pretensje, a brat zawsze wszystko wie najlepiej.”


Detektywi z dalslandu. Zaginiony koń.

„Nowa seria książek,, Detektywi z Dalslandu”. ,,Aron szeroko otwierał oczy, żeby lepiej widzieć, ale to nie pomagało. Odgłos samochodu się zbliżał, aż po kilku minutach coś wielkiego ...”
Nieznane przygody Mikołajka

"Przygody Mikołajka, Alcesta i innych jak zawsze rozbawiają małych i dużych. Ta książka to zaproszenie do świętowania i prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli małego urwisa. Zbiór zawiera pierwsze opowiadanie o Mikołajku i jego kolegach oraz zupełnie dotąd nieznane historyjki.”
Karolina XL zakochana

„To dalszy ciąg przygód wrażliwej dziewczyny, która poszukuje zrozumienia dla swojej inności, naiwnego spojrzenia na świat i prawa do popełniania błędów. To opwieść o przyjaźn, zakochani, a także o sposobach walki z przemocą.”
Paulina w orbicie kotów

„ Paulina zaczyna swój blog słowami:Mam dwóch tatusiów. Prawda to czy fałsz?? Komentarze ośmielają blogerkę do opisywania zagmatwanej historii rodzinnej, w której pojawia się Łukasz ...”
Tunele otchłań

„Trzeci tom fascynującej wyprawy Willa i Chestera do mrocznej krainy. Poszukując doktora Burrowsa, spadają w otchłań do miejsca gdzie już nie istnieje grawitacja. Odkrywają zaginioną starożytną cywilizację i poznają kolejne tajemnice podziemnego świata.”


Dla naszych najmłodszych

  • Domisie
  • Wakacje u dziadków
  • Mój przyjaciel pająk
  • Moja pierwsz książka o kotach
  • Co robią policjanci?
... i wiele innych

Copyright: Jadwiga Mikus